Fotoğraf Turları - Benim Fotoğrafçım | Emre Şengül | İstanbul

İçeriğe git
Fotoğraf Turları
Gezelim - Görelim - Çekelim
Gruplarınıza özel fotoğraf turlarında tercih edeceğiniz bölgede kültür turu ile fotoğraf eğitimini harmanlayarak güzel anılarla ve birbirinden güzel fotoğraflarla dönmenizi sağlıyoruz. Programlarımızı günübirlik,  1 gece ya da 2 gece konaklamalı olarak tamamen sizlere özel planlıyoruz. Profesyonel olarak organize edilen fotoğraf turlarımızdan hazır olan programları seçebileceğiniz gibi talep ettiğiniz herhangi bir bölgeye de organizasyon gerçekleştirilebilir. Tüm talepleriniz  için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Kapadokya Fotoğraf Turu

1.Gün: Avanos-Kızılırmak-Uçhisar-Güvercinlik Vadisi
Pegasus Havayollarının 09:10 uçağıyla yaklaşık bir saatlik on beş dakikalık yolculuğun ardından Kayseri Erkilet havalimanına  ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Güzel Atlar Diyarı Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Bölgeyi tanımaya Güvercinlik Vadisi ile başlıyoruz.Vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları  görerek bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan Uçhisar Kalesi’ne varıyoruz. Kale eteklerinde gezimizde bulunan birçok alanı panoramik olarak görme şansına sahip olduktan sonra Anadolu'nun en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan Avanos’a ulaşıyoruz.  Derlerki ‘’kör bile bulur Avanos un yolunu, çanak çömlek kırıntılarından’’ işte böyle bir kültürün oluştuğu bu noktada çanak-çömlek ve onyx atölyelerini gezip bilgi ve alışveriş imkanını bulduktan sonra Paşabağları’nda, diğer adıyla Keşişler Vadisi’nde ikili  ve üçlü peribacalarında fotoğraf çekip kısa bir yürüyüş yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz. Ardından Şarap Mahzenleri’ni gezip Asmalı konakta fotoğraf molası vermemizin ardından programımızı tamamlıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

Eskişehir Fotoğraf Turu

1.Gün: İstanbul - Eskişehir - Odunpazarı
İstanbul’dan belirlenen yerden aracımıza binerek yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızla ilk olarak Kentpark gezisi ile turumuza başlıyoruz. Porsuk Çayı boyunca uzanan, yaklaşık 270 bin metrekarelik  bir alan üzerine kurulmuş, 20 bin metrekarelik bir gölet ve gölet içinde bir ada bulunan Kentpark, ayrıca çok amaçlı kullanım alanları, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor sahaları, botanik kafeleri ile Eskişehir’in gözde mekânıdır.  Burada yapacağımız gezi sonrasında ‘Kültür ve Sanat Sarayı - Opera ve Konser Salonu’nu görüyoruz. Ardından şehir içerisinde Köprübaşı İskelesi’nden yaklaşık 20 dk. sürecek olan Bot Turu için teknemize biniyoruz. Porsuk Çayı’nda yapacağımız bu gezi ile Eskişehir’in  güzelliklerini görme şansını yakalayacaksınız. Gezi sonrasında Tülomsaş fabrikasında Türkiye’nin ilk otomobili olan Devrim Otomobili'ni görüyoruz. Öğle yemeğimizi yörenin önemli tatlarından ‘Sorpa, çiğbörek, parça göbete, salata, ev baklavası ve ayrandan’  oluşan menü ile ekstra olarak Çiğbörek Evi Restoran’ında alıyoruz. Yemek sonrasında Eski Odunpazarı Evleri semti sokaklarında yürüyüş yapıyor ve 1525 yılı yapımlı Kurşunlu Cami ve Külliyesi’ni görüyoruz. Lületaşlarının ünlü olduğu bu şehirde Lületaşı Müzesi gezimizi  yapıyoruz. Lületaşı ve cam atölyelerinin ve satış dükkânlarının bulunduğu otantik Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nda yapacağımız gezinti sonrası, lületaşı el işleri hatıra alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş molası ardından Odunpazarı’ndan ayrılıp,  şehir merkezinde yer alan İsmet İnönü Caddesi ve Adalar sahil bulvarında gezinti yapıyoruz. Gezilerimiz ardından Eskişehir’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.


Mardin Fotoğraf Turu

1.Gün: Mardin - Kırklar Kilisesi - Ulu Cami - Kasımiye Medresesi - Deyrul Zaferan Manastırı - Dara Antik Kenti
Pegasus Havayollarının 06:30 Mardin uçağı ile bir saat elli dakikalık yolculuğun ardından Mardin'e ulaşıyoruz. Alanda  bizleri bekleyen aracımıza binerek yöresel zenginlikler ile hazırlanmış kahvaltımızı aldıktan sonra (ekstra) müze kent Mardin’i tanımaya başlıyoruz.Burada ilk durağımız Mor Behrem Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in  dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin müzesi, Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii görüyor ve fotoğraflıyoruz.Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binası geziyor, Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz  sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip aracımıza binerek, Kasımiye medresesine ulaşıyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan  sonra rotamızı 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırına çeviriyoruz.Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara’ya gidiyoruz.İpek yolu üzerinde  bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait olan kalıntıları,antik dönemde Ahamanişlerin tanrısı Ahura Mazda’ya inanıldığı ve bunun için de bir takım ateş kulelerini, kale (Daras Anastasiupolis), kilise, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta...

Yanık Ülke Kula Fotoğtaf Turu

1.Gün: İstanbul – Kurşunlu – Sart – Adala – Göl Marmara – Salihli
İstanbul’dan belirlenen yerden aracımıza binerek yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculumuz sonrası  varışımızla ilk durağımız Kurşunlu Şelalesi, Kurşunlu deresinin akışını düzenlemek için yapılan setlerden oluşan Şelaleyi ve Kurşunlu Kaplıcalarını gördükten sonra, Sardes Antik kentine gidiyoruz. M.Ö. 15. Yüzyıla kadar giden sardes şehri, M.Ö 1000’li yıllarda  Lidya Krallığının başkentliğini yapmıştır. Roma Döneminde Eyalet merkezi, Bizans döneminde ise Piskoposluk merkezi konumunda olan şehir, Ege sahillerini İç Anadolu’ya bağlayan yol üzerinde kurulmuştur. Şehrin en önemli kalıntılarını bu gün hamam (gymnasium)  ve havra’nın (synagogue) bulunduğu kompleks ile Kutsal artemis tapınağı oluşturmaktadır. Artemis tapınağı için geçmişte inşa edilmiş en büyük mabetlerden biri olduğu belirtilmektedir. Paranın ilk basıldığı şehri ve Artemis tapınağını gördükten sonra Salihli  şehir merkezine giderek öğle yemeğimizi serbest olarak alacağımız Odun Köftecisine gidiyoruz. Yemek molası sonrası Kent müzesini geziyoruz. Müdire Hanım Evi olarak bilinen mekanı 1901 tarihinde Kıbrıslı Ahmet Sadık bey tarafından yapıldığı bilinmektedir. Kurtuluş  savaşı sırasında Çerkez Ethem Efendiye hem karargâh hem de ikametgâh olan evi gezerken eski günleri anacağız. Salihli Kadınlar Kooperatifi çatısı altında yeniden hayat bulan müzede Salihli Kadınlarının el emeği olan ürünlerden hediyelik eşyalar alabilirsiniz.  Kent müzesinin bahçesinde çaylarımızı yudumladıktan sonra Adala Volkanik Kanyonu’na gidiyoruz.


Lavanta Bahçeleri ve Salda Gölü Fotoğraf Turu1.Gün: İstanbul - Eğirdir Gölü - Salda Gölü – Denizli
Akşam belirlenen yerde buluşarak Isparta’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.
2.Gün: Eğirdir Gölü - Salda Gölü – Denizli
Sabahın erken saatlerinde Eğirdir’e varıyoruz. Burada güzel manzaralar eşliğinde kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Ulu Cami, Dündar Bey Medresesi ve Eğirdir Kalesi’ni geziyoruz. Akpınar  Köyü’ne çıkarak Eğirdir Gölünün eşsiz manzarasının fotoğraflarını alıyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü kenarında yürüyüş ve serbest zaman. Ardından Denizli’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Cumalıkızık ve Göynük Fotoğraf Turu


Günübirlik
İstanbul’dan belirlenen yerden aracımıza binerek yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızla ilk durağımız Cumalıkızık Köyü. Köyde koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı 270 evden bazılarını görme imkânı buluyoruz. Sonrasında etnografya müzesini ziyaret  ediyoruz. Burası tarihsel dokusunu koruyabilmiş bir Osmanlı vakıf köyüdür. Tüm sokaklarında yer alan Arnavut kaldırımlarını, tarihi dokusunu, camisini, hamamını ve çınarlarını tanıma imkânı buluyoruz. Sonrasında Gölyazı’ya hareket ediyoruz. Zeytin ağaçları  arasında Gölyazı’ya ilerlerken girişte restore edilmiş tarihi yel değirmeni karşılıyor bizleri. Muhteşem görüntüsü ile Gölyazi ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp, kahvaltı alacağımız yere ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından harika manzara  fotoğrafları çekebileceğiniz serbest zamanımız oluyor. Sonrasında Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden biri olan Aziz Panteleimon Kilisesi görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında keyifli bir yürüyüşle köy meydanına geçiyoruz. Köy meydanında  yer alan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü üzerinden yarımadaya geçiyoruz. Günümüzde kafe olan restore edilmiş tarihi Gölyazi Hamamı’nı ve Camisi'ni, tarihi surları, Uluabat Gölü'nden avlanan balıkların satıldığı asırlık  mezatı, Faik Bey Konağı’nı, 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip(açık olduğu takdirde) meydanda çay molası veriyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi meşhur Bursa İskender’inden yiyerek değerlendireceğiz.(EKSTRA) Yemek sonrası aracımıza  binerek....

www.benimfotografcim.com
2020 Tüm hakları saklıdır. Sitede ki hiç bir materyal izinsiz kopyalanamaz.
İçeriğe dön